Kasacja pojazdów

502 112 112

Skup złomu

501 017 003

Części

504 222 970

Odpady

501 260 444

Katalizatory

691 200 100

Surowce wtórne, czym są, które z nich przyjmujemy w Panta

Surowce wtórne - czym są, które z nich przyjmujemy w Panta

Rosnąca świadomość społeczna sprawia, że jeszcze większą uwagę przykładamy do surowców wtórnych. Odpowiednia ich segregacja pozwala na uporanie się z wieloma odpadami przemysłowymi. Ponadto wiele z surowców wtórnych można oddać do skupu i otrzymać za to pieniądze. W tym artykule w kilku zdaniach przedstawimy, czym dokładnie są surowce wtórne i wskażemy na te, które przyjmujemy w Panta w Gdańsku.

Czym są surowce wtórne?

Surowce wtórne to takie, które nadają się do ponownego użytku w procesie recyklingu. Mianem tym określa się odpady, które powstają m.in. w procesie produkcji przemysłowej czy też dystrybucji towarów. Odpowiednia segregacja tego typu odpadów przemysłowych sprawia, że można je z powodzeniem wykorzystać ponownie, a wszystko z dbałością o redukcję zanieczyszczenia środowiska.

Do popularnych surowców wtórnych należą m.in.:

  • metale (przede wszystkim: złom, miedź, przewody, puszki aluminiowe i stalowe);
  • makulatura (papier i tektura);
  • szkło (stłuczka oraz całe pojemniki w postaci: butelek, słoików i innych);
  • tworzywa sztuczne (folia, polipropylen, poliwęglan, butelki PET i inne).

Odpady tego typu produkowane są zarówno przez przedsiębiorstwa, jak i gospodarstwa domowe. Każdy z nas może zadbać o odpowiednią segregację surowców wtórnych oraz oddawanie ich na skup, jeżeli to możliwe.

Dlaczego warto przetwarzać surowce wtórne?

Ponowne przetworzenie wybranych surowców ma swoje logiczne uzasadnienie. Zebranie surowców wtórnych na skupie pozwala na ich dokładną selekcję, oczyszczenie oraz ponowne przetworzenie. W ten sposób powstają nowe produkty, które ponownie trafiają na rynek. Odzysk surowców prowadzi do redukcji negatywnego wpływu produkcji przemysłowej na środowisko naturalne. Oddawanie makulatury pozwala na ochronę zasobów leśnych. Segregacja metalu umożliwia ograniczenie wydobycia rud metali, których zasoby z roku na rok są uszczuplane. Co ciekawe, już samo oddanie sześciu puszek aluminiowych to oszczędność litra paliwa, który pochłonęłaby produkcja nowych puszek. W dużej skali liczby te robią kolosalne wrażenie.

Ostatecznie przetworzenie surowców wtórnych to nie tylko zwiększona dbałość o środowisko naturalne. To także szansa na zarobek dla osób, które decydują się na segregację odpadów i oddawanie ich do wybranego skupu.

Jakie surowce przyjmujemy w Panta?

W Panta w Gdańsku przyjmujemy wybrane odpady przemysłowe. Nasz profesjonalny zakład recyklingu specjalizuje się w recyklingu złomu, w tym m.in. stali, aluminium i mosiądzu. Dzięki nam zredukujesz koszty związane z utylizacją odpadów przemysłowych oraz zadbasz o spełnienie wymogów związanych z Ustawą o zagospodarowaniu wytwarzanych odpadów. Wydajemy potwierdzenie przyjęcia odpadów zgodnie z procedurą i zaświadczeniem BDO.

Z jakimi kosztami się to wiąże?

Jeśli przywieziesz odpady we własnym zakresie, to nie musisz ponosić kosztów związanych z opłatą za rozładunek. Odbiór może być również po naszej stronie, jednak wówczas pobieramy opłatę w wysokości 80 złotych od osób fizycznych oraz 300 złotych od firm.

Razem z nami zadbaj o planetę

Od lat wspieramy klientów w obszarze dbania o środowisko naturalne. Zapewniamy profesjonalny recykling surowców wtórnych, dzięki czemu ogranicza się zużycie zasobów naturalnych oraz redukuje negatywny wpływ procesów produkcyjnych na naturę. Wśród pozytywów związanych z oddawaniem surowców wtórnych do Panta w Gdańsku wymienia się m.in.: zmniejszenie śladu węglowego, wygodę oraz spełnienie przepisów związanych z Ustawą o zagospodarowaniu wytwarzanych odpadów. Zapraszamy do kontaktu z naszym przedstawicielem w celu umówienia sposobu przekazania odpadów, określenia ich ilości oraz rodzaju.

Sprawdź

Inne wpisy które mogą Ci się spodobać

akumulator_obraz_autorstwa_Freepik

Co zrobić ze zużytym akumulatorem? Recykling akumulatorów

Akumulator wykorzystywany w samochodach i innych pojazdach, służy w dobrym stanie najczęściej od 2 do 5 lat , w zależności od sposobu eksploatacji. Po tym czasie ulega zużyciu i trzeba wymienić go na nowy, a stary zutylizować. To jednak jeden z odpadów niebezpiecznych, których nie można tak po prostu wyrzucić do śmietnika. Dodatkowo świetnie nadaje … Continued

Czytaj
Volkswagen Garbus

Volkswagen Garbus model 117, 1963

Wśród motoryzacyjnych klasyków występujących w produkcjach filmowych nie sposób nie wspomnieć o samochodzie Volkswagen Garbus model 117 z 1963 roku. To auto, które stało się jednym z głównych bohaterów serii filmów Walta Disneya… (czytaj dalej)

Czytaj

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Kasacja pojazdów

502 112 112

kontakt mailowy

kasacja@panta.gda.pl

Skup złomu

501 017 003

kontakt mailowy

skup@panta.gda.pl

Części

504 222 970

kontakt mailowy

czesci@panta.gda.pl

Odpady

501 260 444

kontakt mailowy

odpady@panta.gda.pl

Katalizatory

691 200 100

kontakt mailowy

katalizatory@panta.gda.pl

ul. Uczniowska 52
80-530 Gdańsk Brzeźno

NIP: 583-27-02-991
E-mail: panta@panta.gda.pl

Pracujemy w godzinach od
8:00 do 16:00 od poniedziałku
do piątku.

    Formularz kontaktowy





    Strona chroniona jest przez reCAPTCHA. Sprawdź politykę prywatności Google oraz warunki użytkowania.

    Powiadomienie o plikach cookie WordPress od Real Cookie Banner