Kasacja pojazdów

502 112 112

Skup złomu

501 017 003

Części

504 222 970

Odpady

501 260 444

Katalizatory

691 200 100

Poznaj korzyści dla środowiska z recyklingu złomu

Recykling złomu

Rosnące tempo życia, rozwój technologii oraz konsumpcjonizm sprawiają, że jako ludzkość generujemy coraz więcej odpadów. Wśród nich znajdują się również elementy metalowe. Skutecznym sposobem na ochronę środowiska, a jednocześnie na możliwość zarobienia pieniędzy jest recykling złomu, którego możesz dokonać w dedykowanych skupach. Jako Panta specjalizujemy się w recyklingu złomu z dbałością o zachowanie najwyższych standardów środowiskowych. Dlaczego warto oddawać złom na skup?

Korzyści związanych z recyklingiem jest wiele

Tak naprawdę korzyści związanych bezpośrednio z recyklingiem złomu jest naprawdę dużo. W tym artykule skupimy się na podstawowych z nich. Pamiętaj o tym, że oddając złom do profesjonalnych skupów, dbasz nie tylko o środowisko naturalne, ale również o swoje bezpieczeństwo w przyszłości.

Ochrona środowiska naturalnego

Z pewnością jedną z podstawowych korzyści związanych z recyklingiem złomu jest zwiększona dbałość o stan środowiska naturalnego. Dzięki temu przede wszystkim prowadzi się prawidłową gospodarkę odpadami i selekcjonuje je pod kątem dalszego użycia. Wiele metali nadaje się po powtórnej obróbki, dzięki czemu minimalizuje się zużycie wody, emisję dwutlenku węgla oraz zanieczyszczenie gleby. Tak naprawdę każdy kilogram recyklingowanego złomu ma znaczenie. Rozejrzyj się wokół siebie. Z pewnością w Twoim otoczeniu znajdują się metalowe elementy, które możesz poddać recyklingowi i nie dotyczy to tylko pojazdów. Postaw na selekcję i oddawanie złomu do skupu, a już dziś zwiększysz swoją dbałość o środowisko naturalne.

Oszczędność finansowa

Nie bez znaczenia są również finanse. Profesjonalne skupy złomu wyceniają każdy surowiec lub stop. Dzięki temu oddając złom, otrzymujesz za niego określoną zapłatę. To kolejny aspekt, na który warto zwrócić uwagę. Jednocześnie zadbasz o środowisko naturalne oraz o stan domowego budżetu. Właśnie dlatego już od najmłodszych lat warto wpajać dzieciom, że segregacja odpadów jest niezwykle ważna, a wybrane z nich nadają się do przetworzenia i ponownego użycia. Dodatkową motywację do segregacji dla małych i dużych może być więc gratyfikacja finansowa.

Oszczędność energetyczna

Recykling złomu bezpośrednio przekłada się na ograniczenie kosztów związanych z produkcją nowych produktów. Jest to związane z oszczędnością energetyczną. W całym procesie wykorzystuje się mniej zasobów, co powoduje obniżenie kosztów prowadzonej działalności. Mniejsze koszty, to także mniejsze zużycie surowców naturalnych i paliw, które wykorzystywane są na co dzień do produkcji energii.

Co jeszcze ma znaczenie?

Oczywiście recykling złomu wiąże się z wieloma innymi korzyściami. To m.in. nowe miejsca pracy w skupach oraz w stacjach, gdzie przetwarza się metale. Wpływa to korzystnie na gospodarkę lokalną. Dodatkowo warto zwrócić uwagę, że skuteczny recykling zbliża nas do stworzenia gospodarki, w której będzie funkcjonował zamknięty obieg surowców i odpadów. Każdy krok w tym kierunku ma znaczenie.

Razem z Panta w Gdańsku zadbasz o profesjonalny recykling złomu oraz stan środowiska naturalnego. Jednocześnie wycenimy Twoje odpady zgodnie z cenami rynkowymi i zapłacimy Ci za przywieziony złom. W przypadku wcześniejszego umówienia się, możemy go odebrać bezpośrednio od Ciebie. Zapraszamy do skorzystania z oferty Panta w Gdańsku i do postawienia na recykling złomu.

Sprawdź

Inne wpisy które mogą Ci się spodobać

akumulator_obraz_autorstwa_Freepik

Co zrobić ze zużytym akumulatorem? Recykling akumulatorów

Akumulator wykorzystywany w samochodach i innych pojazdach, służy w dobrym stanie najczęściej od 2 do 5 lat , w zależności od sposobu eksploatacji. Po tym czasie ulega zużyciu i trzeba wymienić go na nowy, a stary zutylizować. To jednak jeden z odpadów niebezpiecznych, których nie można tak po prostu wyrzucić do śmietnika. Dodatkowo świetnie nadaje … Continued

Czytaj
Wyrejestrowanie auta

Co zrobić po zezłomowaniu pojazdu?

Zdarzają się sytuację, w których jako właściciel jesteś zmuszony to zezłomowania swojego samochodu. Zastanawiasz się, jakie powinny być Twoje kolejne kroki? Z tego artykułu dowiesz się, co zrobić, aby po zezłomowaniu pojazdu dopełnić wszelkich formalności czy też odzyskać pieniądze za niewykorzystany okres ubezpieczenia pojazdu. Jak odzyskać środki z ubezpieczenia po zezłomowaniu pojazdu? W zdecydowanej większości … Continued

Czytaj

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Kasacja pojazdów

502 112 112

kontakt mailowy

kasacja@panta.gda.pl

Skup złomu

501 017 003

kontakt mailowy

skup@panta.gda.pl

Części

504 222 970

kontakt mailowy

czesci@panta.gda.pl

Odpady

501 260 444

kontakt mailowy

odpady@panta.gda.pl

Katalizatory

691 200 100

kontakt mailowy

katalizatory@panta.gda.pl

ul. Uczniowska 52
80-530 Gdańsk Brzeźno

NIP: 583-27-02-991
E-mail: panta@panta.gda.pl

Pracujemy w godzinach od
8:00 do 16:00 od poniedziałku
do piątku.

    Formularz kontaktowy

    Strona chroniona jest przez reCAPTCHA. Sprawdź politykę prywatności Google oraz warunki użytkowania.

    Powiadomienie o plikach cookie WordPress od Real Cookie Banner