Kasacja pojazdów

502 112 112

Skup złomu

501 017 003

Części

504 222 970

Odpady

501 260 444

Katalizatory

691 200 100

Chevrolet z napisem „Pussy Wagon” z filmu Kill Bill

Chevrolet „Pussy Wagon"

Kontynuujemy naszą serię poświęconą kultowym samochodom z produkcji filmowych. Teraz czas na niezwykle charakterystycznego Chevroleta Silverado, który pojawił się w filmie Kill Bill w reżyserii Quentina Tarantino. Pewnie wielu widzów kojarzy go z napisu „Pussy Wagon”, który znajdował się na tyle samochodu.

Krótka historia Chevroleta Silverado

Chevrolet Silverado po raz pierwszy został zaprezentowany w 1998 roku. To charakterystyczny pickup, który zwracał uwagę swoją wielkością i dobrymi osiągami. Projekt samochodu został oparty na platformie GMT800, która była dedykowana pełnowymiarowym SUV-om. Stąd też bliskie pokrewieństwo Chevroleta Silverado z modelami Tahoe i Suburban. Modele z pierwszej generacji Silverado dostępne były w wariantach o różnym rozstawie osi oraz o różnej wielkości kabiny pasażerskiej. Prawdziwym klasykiem okazał się model Silverado HD, czyli ciężarowa odmiana Heavy Duty.

Chevrolet Silverado w filmie Kill Bill

W filmie Kill Bill z 2003 roku pojawia się charakterystyczny żółty Chevrolet Silverado z napisem „Pussy Wagon” na tyle auta. Na froncie auta widoczne są charakterystyczne płomienie, które nadają mu dynamiki. W fabule filmu w kierowcę auta wciela się niezawodna Uma Thurman grająca Czarną Mambę. To właśnie Chevroletem pokonuje bezdroża i ściga swoich dawnych współpracowników, aby wymierzyć im sprawiedliwość. W ten sposób auto Chevrolet Silverado przeszło do historii kinematografii. To świetny przykład na to, jak z pozoru zwykły samochód może zyskać na swoim znaczeniu, gdy zostanie umiejętnie wykorzystany w klasowym filmie. Taka historia spotkała żółtego Chevroleta Silverado.

Zachęcamy do zapoznania się z innymi naszymi wpisami z serii kultowych samochodów w klasykach filmowych. Już niedługo pojawią się kolejne artykułu na ten temat.

Źródło: materiały prasowe

Sprawdź

Inne wpisy które mogą Ci się spodobać

Volkswagen Garbus

Volkswagen Garbus model 117, 1963

Wśród motoryzacyjnych klasyków występujących w produkcjach filmowych nie sposób nie wspomnieć o samochodzie Volkswagen Garbus model 117 z 1963 roku. To auto, które stało się jednym z głównych bohaterów serii filmów Walta Disneya… (czytaj dalej)

Czytaj
Recykling

Na czym polega recykling i co warto o nim wiedzieć?

W Polsce każdego roku wytwarza się miliony ton odpadów. Ogromna część z nich nadaje się jednak do recyklingu, czyli ponownego wykorzystania. To nie tylko sposób na ochronę przyrody, ale też realne oszczędności, m.in. energii. Sprawdź, na czym polega recykling i w jaki sposób pozbyć się odpadów wytwarzanych w domu lub firmie – również tych niebezpiecznych … Continued

Czytaj

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Kasacja pojazdów

502 112 112

kontakt mailowy

kasacja@panta.gda.pl

Skup złomu

501 017 003

kontakt mailowy

skup@panta.gda.pl

Części

504 222 970

kontakt mailowy

czesci@panta.gda.pl

Odpady

501 260 444

kontakt mailowy

odpady@panta.gda.pl

Katalizatory

691 200 100

kontakt mailowy

katalizatory@panta.gda.pl

ul. Uczniowska 52
80-530 Gdańsk Brzeźno

NIP: 583-27-02-991
E-mail: panta@panta.gda.pl

Pracujemy w godzinach od
8:00 do 16:00 od poniedziałku
do piątku.

    Formularz kontaktowy

    Strona chroniona jest przez reCAPTCHA. Sprawdź politykę prywatności Google oraz warunki użytkowania.

    Powiadomienie o plikach cookie WordPress od Real Cookie Banner