Kasacja pojazdów

502 112 112

Skup złomu

501 017 003

Części

504 222 970

Ile czasu trwa kasacja pojazdu?

Złomowanie auta

Oddając auto do kasacji, warto zastanowić się nad tym, ile trwa cała procedura. O ile sama kasacja pojazdu w Panta trwa dosłownie 20-30 minut, o tyle zdecydowanie więcej czasu należy poświęcić na kwestie formalne. W tym artykule przybliżymy nieco cały proces oraz zaprezentujemy, co trzeba zrobić krok po kroku, aby prawidłowo poddać auto kasacji, a następnie je wyrejestrować.

Kasacja pojazdu w dedykowanym punkcie

Procedurę kasacji pojazdu rozpoczyna się od wypełnienia formularza kasacji w dedykowanym punkcie, który posiada uprawnienia do wykonywania tej czynności. W tym czasie specjalista weryfikuje stan techniczny, kompletność pojazdu oraz demontuje tablice rejestracyjne. Zazwyczaj sama kasacja trwa około 20-30 minut. W niektórych przypadkach, np. w trakcie godzin szczytu, czas oczekiwania na wykonanie kasacji może się nieco wydłużyć. Po zakończeniu procesu właściciel auta otrzyma od nas potwierdzenie kasacji, unieważnione tablice rejestracyjne oraz pozostałą dokumentację, z którą należy udać się do właściwego Wydziału Komunikacji.

Wyrejestrowanie samochodu z systemu

Kolejnym krokiem właściciela jest przedłożenie dokumentacji we właściwym Wydziale Komunikacji. Wszystko po to, aby przeprowadzić ostateczne wyrejestrowanie auta z systemu. To niezwykle ważne, ponieważ spełnienie tego obowiązku pomaga właścicielowi samochodu w uniknięciu niepotrzebnych konsekwencji w przyszłości. Należy dokonać tego w ciągu 30 dni od kasacji. W przeciwnym razie grozi kara w wysokości nawet do 1000 złotych (zgodnie z art. 140mb ust. 2 oraz art. 78 ust. 2 pkt 1 Ustawy Prawo o ruchu drogowym).

Jako właściciel auta musisz przedstawić w Wydziale Komunikacji dokument potwierdzający przekazanie auta do stacji demontażu lub firmy prowadzącej punkt zbierania pojazdu oraz jego kasację. W Wydziale Komunikacji wypełnia się wniosek o wyrejestrowanie pojazdu i załącza do niego niezbędne dokumenty. Następnie wnosi się opłatę skarbową w wysokości 10 złotych. Wydział Komunikacji ma 30 dni od daty złożenia wniosku na wydanie decyzji o wyrejestrowaniu samochodu. Jeżeli zajdą nieoczekiwane okoliczności lub urząd w danym momencie ma natłok obowiązków, to w wybranych sytuacjach czas ten może wydłużyć się do 60 dni.

Powiadomienie towarzystwa ubezpieczeniowego

Obowiązkiem właściciela wyrejestrowywanego samochodu jest powiadomienie o tym towarzystwa ubezpieczeniowego, w którym wykupiono polisę OC. Ponadto można ubiegać się o zwrot części składki na OC za niewykorzystany czas obowiązywania umowy.

Kiedy możemy wyrejestrować auto za Ciebie?

Zgodnie z obowiązującym prawem istnieją sytuacje, w których możemy wyrejestrować samochód za Ciebie. Aby tak się stało, auto musi być zarejestrowane na Was. W sytuacji, gdy pojazd ma więcej niż jednego właściciela, to współwłaściciel musi być również obecny podczas kasacji. Po przeprowadzeniu tego procesu, upoważniasz nas do wyrejestrowania pojazdu. Wówczas eksperci Panta udadzą się z dokumentami do Wydziału Komunikacji. Oferta ta obejmuje tylko pojazdy zarejestrowane w Gdańsku, gdy ich właściciel jest wpisany w dowodzie rejestracyjnym i jest obecny podczas kasacji.

Wsparcie Panta Gdańsk w całym procesie

Nasi specjaliści dokładnie przeprowadzą Cię przez proces kasacji auta. Przygotujemy dla Ciebie dokumenty, które następnie przedłożysz w Wydziale Komunikacji. Cała procedura przebiega szybko i sprawnie, ponieważ mamy już gotowe i sprawdzone procedury działań. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości eksperci Panta służą swoim doświadczeniem. Dzięki nam kasacja auta będzie prostsza i szybsza. Zapraszamy do kontaktu!

Sprawdź

Inne wpisy które mogą Ci się spodobać

akumulator_obraz_autorstwa_Freepik

Co zrobić ze zużytym akumulatorem? Recykling akumulatorów

Akumulator wykorzystywany w samochodach i innych pojazdach, służy w dobrym stanie najczęściej od 2 do 5 lat , w zależności od sposobu eksploatacji. Po tym czasie ulega zużyciu i trzeba wymienić go na nowy, a stary zutylizować. To jednak jeden z odpadów niebezpiecznych, których nie można tak po prostu wyrzucić do śmietnika. Dodatkowo świetnie nadaje … Continued

Czytaj
Wyrejestrowanie auta

Co zrobić po zezłomowaniu pojazdu?

Zdarzają się sytuację, w których jako właściciel jesteś zmuszony to zezłomowania swojego samochodu. Zastanawiasz się, jakie powinny być Twoje kolejne kroki? Z tego artykułu dowiesz się, co zrobić, aby po zezłomowaniu pojazdu dopełnić wszelkich formalności czy też odzyskać pieniądze za niewykorzystany okres ubezpieczenia pojazdu. Jak odzyskać środki z ubezpieczenia po zezłomowaniu pojazdu? W zdecydowanej większości … Continued

Czytaj

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Kasacja pojazdów

502 112 112

kontakt mailowy

kasacja@panta.gda.pl

Skup złomu

501 017 003

kontakt mailowy

skup@panta.gda.pl

Części

504 222 970

kontakt mailowy

czesci@panta.gda.pl

ul. Uczniowska 52
80-530 Gdańsk Brzeźno

NIP: 583-27-02-991
E-mail: panta@panta.gda.pl

Pracujemy w godzinach od
8:00 do 16:00 od poniedziałku
do piątku.

    Formularz kontaktowy





    Strona chroniona jest przez reCAPTCHA. Sprawdź politykę prywatności Google oraz warunki użytkowania.

    Powiadomienie o plikach cookie WordPress od Real Cookie Banner