Kasacja pojazdów

502 112 112

Skup złomu

501 017 003

Części

504 222 970

Odpady

501 260 444

Katalizatory

691 200 100

Ford Anglia zadziwił nawet Harrego Pottera

harry-potter-flying-ford-anglia

Kontynuujemy naszą podróż poprzez auta, które przeszły jednocześnie do historii motoryzacji i kinematografii. Dziś przyszła pora na brytyjski klasyk Ford Anglia IV, który zaprezentowano w 1959 roku. Do historii kina przeszedł dzięki swojej roli w jednej z odsłon kultowej serii Harrego Pottera. Sprawdź, jaką rolę odegrał w filmie „Harry Potter i Komnata Tajemnic”.

Charakterystyka samochodu Ford Anglia

Ford Anglia IV to już kultowe auto, które było produkowane w Wielkiej Brytanii, Australii i Nowej Zelandii. Łącznie z taśmy zeszło nieco ponad milion egzemplarzy. Produkcja trwała przez osiem lat i została zakończona w momencie wprowadzenia na rynek modelu Ford Escort. Największym zainteresowaniem pojazd Ford Anglia cieszył się w krajach produkcji. Eksportowany był również do Stanów Zjednoczonych, gdzie konkurował z rodzimymi pojazdami przede wszystkim w zakresie ceny. Wszystko dlatego, że w 1960 roku kosztował niespełna 1600 dolarów.

Model Ford Anglia IV to czwarta i ostatnia odsłona tego pojazdu. Oficjalnie zaprezentowano ją w 1959 roku. W projekcie uwzględniono nowe trendy w zakresie kształtu pojazdu. Dalej jednak mieliśmy do czynienia z kompaktowym dwudrzwiowym sedanem. Na uwagę zasługują bardziej zaokrąglone elementy nadwozia oraz efektowna zabudowa kloszy reflektorów. Producent postawił na dwukolorowe nadwozie i chromowaną listę, która biegła po obu stronach na całej długości nadwozia.

Ford Anglia IV, który zadziwił czarodzieja

Samochód Ford Anglia IV na stałe zapisał się w historii kinematografii, dzięki swojej roli w filmie „Harry Potter i Komnata Tajemnic”, który powstał na podstawie książki J.K. Rowling. W filmie oglądamy samochód w kolorze turkusowym o numerze rejestracyjnym 7990 TD. To autentyczny model Ford Anglia 105E, który wyprodukowano w 1962 roku w Wielkiej Brytanii. Co ciekawe, na potrzeby filmu wykorzystano aż 16 egzemplarzy tego kultowego pojazdu.

Auto w książce i w filmie zachwyciło Harrego Pottera, który nie był w stanie wyobrazić sobie tego, że w tak małym aucie zmieści się: osiem osób, sześć kufrów, dwie sowy i szczur. Na szczęście właściciel pojazdu pan Weasley odpowiednio go zmodyfikował. Filmowe auto posiadało wiele magicznych funkcji, w tym m.in.: „dopalacz niewidzialności” i magicznie powiększany bagażnik.

Samochód w filmie pojawia się w kilku scenach. Najpierw Harry Potter podróżuje z nim na peron 9¾ 1 września 1992 roku. Następnie Ron Weasley i tytułowy bohater filmu lecą autem wprost do Hogwartu. Nie obyło się bez przygód, ponieważ tuż przed wylądowaniem przy szkolnym zamku wysiadł silnik, a Ford Anglia IV uderzył Wierzbę Bijącą. Na szczęście dwójce młodych czarodziejów udało się wyjść z opresji bez większego szwanku. Samochód pojechał następnie do Zakazanego Lasu, a po raz ostatni w filmie pojawia się wtedy, gdy wspiera wyprawę bohaterów do Aragoga. Film „Harry Potter i Komnata Tajemnic” warto obejrzeć choćby dla Forda Anglia IV i jego kultowej roli. Już niedługo przedstawimy Wam kolejne auta, które na stałe zapisały się w historii światowego kina.

Źródło: materiały prasowe

Sprawdź

Inne wpisy które mogą Ci się spodobać

Recykling złomu

Poznaj korzyści dla środowiska z recyklingu złomu

Rosnące tempo życia, rozwój technologii oraz konsumpcjonizm sprawiają, że jako ludzkość generujemy coraz więcej odpadów. Wśród nich znajdują się również elementy metalowe. Skutecznym sposobem na ochronę środowiska, a jednocześnie na możliwość zarobienia pieniędzy jest recykling złomu, którego możesz dokonać w dedykowanych skupach. Jako Panta specjalizujemy się w recyklingu złomu z dbałością o zachowanie najwyższych standardów … Continued

Czytaj
Recykling

Na czym polega recykling i co warto o nim wiedzieć?

W Polsce każdego roku wytwarza się miliony ton odpadów. Ogromna część z nich nadaje się jednak do recyklingu, czyli ponownego wykorzystania. To nie tylko sposób na ochronę przyrody, ale też realne oszczędności, m.in. energii. Sprawdź, na czym polega recykling i w jaki sposób pozbyć się odpadów wytwarzanych w domu lub firmie – również tych niebezpiecznych … Continued

Czytaj

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Kasacja pojazdów

502 112 112

kontakt mailowy

kasacja@panta.gda.pl

Skup złomu

501 017 003

kontakt mailowy

skup@panta.gda.pl

Części

504 222 970

kontakt mailowy

czesci@panta.gda.pl

Odpady

501 260 444

kontakt mailowy

odpady@panta.gda.pl

Katalizatory

691 200 100

kontakt mailowy

katalizatory@panta.gda.pl

ul. Uczniowska 52
80-530 Gdańsk Brzeźno

NIP: 583-27-02-991
E-mail: panta@panta.gda.pl

Pracujemy w godzinach od
8:00 do 16:00 od poniedziałku
do piątku.

    Formularz kontaktowy

    Strona chroniona jest przez reCAPTCHA. Sprawdź politykę prywatności Google oraz warunki użytkowania.

    Powiadomienie o plikach cookie WordPress od Real Cookie Banner