Kasacja pojazdów

502 112 112

Skup złomu

501 017 003

Części

504 222 970

Wielofunkcyjne zastosowanie spektrometrów: od laboratoriów do recyklingu

Stal_konstrukcyjna recykling

W przemyśle oraz nauce często niezbędne jest przeprowadzenie dokładnego badania różnego rodzaju substancji. Jednym z urządzeń wykorzystywanych w tym celu jest spektrometr. Charakteryzuje się on dużą uniwersalnością. Sprawdźmy, jaki jest potencjał zastosowania spektrometrów, które wykorzystywane są zarówno w laboratoriach, jak i przy procesie recyklingu surowców.

Czym są spektrometry?

Spektrometr to wysoce specjalistyczne urządzenie. Wykorzystywane jest do analizy składu pierwiastkowego substancji. Urządzenie posiada funkcję oddzielania i analizy poszczególnych elementów składowych widmowego zjawiska fizycznego. Obecnie w przemyśle stosuje się różnego rodzaju spektrometry, w tym: emisyjne, iskrowe, rentgenowskie i fluorescencyjne.

Zastosowanie w laboratoriach naukowych

Jednym z podstawowych zastosowań spektrometrów jest wykorzystanie ich w laboratoriach naukowych. Urządzenie to pozwala na dokonanie analizy związków chemicznych oraz identyfikację dioksyn i materiałów biologicznych. Po analizie naukowiec otrzymuje skład pierwiastkowy danej substancji. Dzięki temu możliwe jest jeszcze lepsze zrozumienie budowy i właściwości różnego rodzaju substancji, co przekłada się na postęp naukowy.

Zastosowanie w przemyśle farmaceutycznym

Drugim sektorem, który bardzo chętnie korzysta ze spektrometrów, jest przemysł farmaceutyczny. Podczas badań nad tworzeniem nowych leków niezwykle ważna jest precyzja. Każda substancja powinna być dokładnie przeanalizowana, a skład ilościowy i jakościowy leku powinien być zgodny z założeniami producenta. Wszystko po to, aby jednocześnie gwarantował skuteczność terapeutyczną i bezpieczeństwo stosowania. Pod tym kątem spektrometry są nieocenionym wsparciem technologicznym w produkcji medykamentów.

Zastosowanie w zakładach produkcyjnych

Spektrometry z powodzeniem stosowane są również w różnego rodzaju zakładach produkcyjnych niezwiązanych z farmaceutyką. Na rynku dostępne są m.in. modele przenośne. Używa się ich do ustalania gatunku danego produktu, w tym przede wszystkim do analizy: tworzyw sztucznych, olejów czy też prób glebowych.

Zastosowanie w przemyśle recyklingu

Co ciekawe, spektrometry znajdują również zastosowanie w świecie recyklingu. Wbrew pozorom pełnią w nim ważną rolę. Przydają się m.in. podczas sortowania surowców, a następnie w procesie ich przetwarzania. Urządzenia te pozwalają m.in. na ustalenie procentowej zawartości metali w danym stopie. To kluczowe w kontekście prawidłowej oceny rodzaju i jakości złomu. Dzięki temu można jeszcze lepiej gospodarować surowcami wtórnymi, zwiększyć efektywność prowadzonego recyklingu oraz zadbać o środowisko naturalne.

W Panta w Gdańsku doskonale zdajemy sobie z tego sprawę. Właśnie dlatego na co dzień w naszej pracy wykorzystujemy spektrometry. Dzięki nim trafnie oceniamy zawartość metali w złomie i jeszcze skuteczniej go segregujemy. Spektrometr to praktyczne urządzenie, które w ostatnich latach korzystnie wpłynęło na rozwój wielu dziedzin nauki i gałęzi przemysłu. Ten sam efekt obserwujemy w świecie recyklingu, którego jesteśmy częścią.

Sprawdź

Inne wpisy które mogą Ci się spodobać

Surowce wtórne - czym są, które z nich przyjmujemy w Panta

Surowce wtórne, czym są, które z nich przyjmujemy w Panta

Rosnąca świadomość społeczna sprawia, że jeszcze większą uwagę przykładamy do surowców wtórnych. Odpowiednia ich segregacja pozwala na uporanie się z wieloma odpadami przemysłowymi. Ponadto wiele z surowców wtórnych można oddać do skupu i otrzymać za to pieniądze. W tym artykule w kilku zdaniach przedstawimy, czym dokładnie są surowce wtórne i wskażemy na te, które przyjmujemy … Continued

Czytaj
Chevrolet „Pussy Wagon"

Chevrolet z napisem Pussy Wagon z filmu Kill Bill

Kontynuujemy naszą serię poświęconą kultowym samochodom z produkcji filmowych. Teraz czas na niezwykle charakterystycznego Chevroleta Silverado, który pojawił się w filmie Kill Bill w reżyserii Quentina Tarantino.

Czytaj

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Kasacja pojazdów

502 112 112

kontakt mailowy

kasacja@panta.gda.pl

Skup złomu

501 017 003

kontakt mailowy

skup@panta.gda.pl

Części

504 222 970

kontakt mailowy

czesci@panta.gda.pl

ul. Uczniowska 52
80-530 Gdańsk Brzeźno

NIP: 583-27-02-991
E-mail: panta@panta.gda.pl

Pracujemy w godzinach od
8:00 do 16:00 od poniedziałku
do piątku.

    Formularz kontaktowy





    Strona chroniona jest przez reCAPTCHA. Sprawdź politykę prywatności Google oraz warunki użytkowania.

    Powiadomienie o plikach cookie WordPress od Real Cookie Banner