Kasacja pojazdów

502 112 112

Skup złomu

501 017 003

Części

504 222 970

Odpady

501 260 444

Katalizatory

691 200 100

Kasacja pojazdu a porzucone samochody

porzucone auto

Jeżdżąc po Polsce, często można natknąć się na porzucone i uszkodzone samochody, które znajdują się przy drogach i na terenach leśnych. Z pewnością wiele osób zastanawia się nad tym, ile już tam stoją, ile jeszcze stać będą i kto odpowiada za ich utylizację. Kluczową rolę w eliminowaniu tych elementów przydrożnej martwej natury odgrywa kasacja pojazdu, której można dokonać w dedykowanym zakładzie. Usługę tego typu wykonujemy w Panta w Gdańsku.

Stacja demontażu i kasacji pojazdów – to tu pozbądź się auta

Z całą stanowczością odradzamy porzucanie uszkodzonych pojazdów przy drogach, na terenach leśnych i w innych miejscach. Za utylizację samochodu powinien odpowiadać wyspecjalizowany zakład kasacyjny. Zaufaj nam, a zyskasz gwarancję tego, że Twój samochód zostanie odpowiednio przetworzony z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa, z dbałością o środowisko naturalne oraz z możliwością odzysku wybranych surowców. To jedyna słuszna droga, jeżeli chcesz się pozbyć starego lub uszkodzonego samochodu, przy którym nie ma potencjału jego naprawy lub jej koszty są zbyt wysokie. Postępując w ten sposób, eliminujesz ryzyko powstawania niekontrolowanych składowisk odpadów oraz negatywnego wpływu porzuconego auta na środowisko naturalne.

Recykling i odzysk surowców – daj im nowe życie

Z roku na rok wykonujemy kolejne kroki w celu stworzenia gospodarki obiegu zamkniętego. W związku z tym ważnym aspektem kasacji pojazdów w certyfikowanym punkcie jest zwiększenie potencjału odzysku surowców, ich recyklingu oraz ponownego wykorzystania w produkcji. Dotyczy to przede wszystkim takich materiałów jak: stal, aluminium, szkło i wybrane tworzywa sztuczne. Im więcej uda nam się odzyskać, tym mniej będziemy eksploatować zasoby naturalne w celu produkcji kolejnych aut. Pozostawienie porzuconych aut w niedozwolonych miejscach ogranicza szansę odzysku tych materiałów oraz stwarza realne zagrożenie dla środowiska naturalnego.

Za porzucenie samochodu grożą surowe sankcje

Niestety nie każde porzucone auto da się przypisać do właściciela. Istnieją jednak sytuacje, w których jest to możliwe. Służby starają się ustalić do kogo auto należało, ponieważ porzucanie pojazdów jest nielegalne i podlega surowym karom. Ponadto po zidentyfikowaniu właściciela samochodu ma on od 3 do 14 dni na rozwiązanie zaistniałego problemu. W przeciwnym razie auto stanie się własnością jednostki samorządu terytorialnego.

Porzucający pojazd właściciel musi się wówczas liczyć z takimi konsekwencjami jak:

-mandat za porzucenie wraku (auta) w miejscu publicznym;
-grzywna za porzucenie pojazdu, który stwarza zagrożenie dla otoczenia;
-kara za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC;
-koszt usunięcia pojazdu z miejsca jego porzucenia;
-koszt parkowania pojazdu na parkingu aż do dnia odbioru pojazdu;
-koszt złomowania i wyrejestrowania pojazdu.

Wbrew pozorom powyższe sankcje mogą przybrać wysoki wymiar finansowy, dlatego warto ich uniknąć i zadbać o odpowiednią kasację pojazdu, zamiast go porzucać.

Negatywny wpływ na środowisko naturalne

Kary finansowe to nie jedyny problem. Porzucone auta stanowią poważne zagrożenie dla środowiska naturalnego. Jest to związane z tym, że zawierają w sobie różnego rodzaju chemikalia, toksyczne substancje i płyny eksploatacyjne. Mogą one wyciekać i przedostawać się do środowiska naturalnego. Po przeniknięciu do gleby dotrą aż do wód gruntowych, powodując ich zanieczyszczenie. Już tylko jedno porzucone auto stanowi realne zagrożenie. Skala problemu rośnie tam, gdzie powstają nielegalne składowiska starych pojazdów. Wraki nie tylko szpecą krajobraz, ale również powodują destabilizację ekosystemów. Właśnie dlatego porzucanie samochód powinno być piętnowane i ścigane, a społeczeństwo należy edukować w zakresie prawidłowej kasacji pojazdów w wyznaczonych do tego miejscach.

Skorzystaj z naszych usług

Powodów chęci kasacji auta może być wiele. Niezależnie od nich, możesz skorzystać z oferty Panta i zdecydować się na kasację samochodu w wyspecjalizowanym punkcie. W ten sposób nie tylko odzyskasz część pieniędzy, ale również zadbasz o środowisko naturalne i swoją przyszłość. Zapraszamy do kontaktu z naszym przedstawicielem oraz do skorzystania z usług Panta w Gdańsku.

Sprawdź

Inne wpisy które mogą Ci się spodobać

Aluminium

Aluminium – Gigant w Świecie Przemysłu

Aluminium to metal, który od przełomu XIX i XX wieku jest powszechnie wykorzystywany w przemyśle. Na przełomie ponad stu lat zapracował sobie na miano giganta i jest jednym z najchętniej wykorzystywanych surowców w wielu sektorach gospodarki. Aluminium swoją popularność zawdzięcza wyjątkowym właściwościom technicznym oraz szerokiemu potencjałowi zastosowania. Zapraszamy do bliższego poznania tego metalu. Kiedy odkryto … Continued

Czytaj
Ochrona środowiska Panta

Porzucanie śmieci i złomu w lesie – konsekwencje

Każdy z nas powinien dbać o dobry stan środowiska naturalnego oraz zasobów planety. Niestety wiele osób o tym zapomina. Jednym ze skrajnych przykładów nieodpowiedzialności jest porzucanie śmieci i złomu na terenach leśnych. Prowadzi to do zaburzeń ekosystemu oraz zwiększa ryzyko pożaru lasu, a także jest niebezpieczne dla jego stałych mieszkańców. Z tego artykułu dowiesz się, … Continued

Czytaj

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Kasacja pojazdów

502 112 112

kontakt mailowy

kasacja@panta.gda.pl

Skup złomu

501 017 003

kontakt mailowy

skup@panta.gda.pl

Części

504 222 970

kontakt mailowy

czesci@panta.gda.pl

Odpady

501 260 444

kontakt mailowy

odpady@panta.gda.pl

Katalizatory

691 200 100

kontakt mailowy

katalizatory@panta.gda.pl

ul. Uczniowska 52
80-530 Gdańsk Brzeźno

NIP: 583-27-02-991
E-mail: panta@panta.gda.pl

Pracujemy w godzinach od
8:00 do 16:00 od poniedziałku
do piątku.

    Formularz kontaktowy

    Strona chroniona jest przez reCAPTCHA. Sprawdź politykę prywatności Google oraz warunki użytkowania.

    Powiadomienie o plikach cookie WordPress od Real Cookie Banner